Jak zabalit balík

Důkladné zabalení balíku je nejdůležitější úkon pro správné doručení přepravovaného zboží. Balte výhradně do kartonu. Na zásilky zabalené pouze do folie nebo igelitu nemusí být uznána případná reklamace za poškození.

Zásadní jsou 3 podmínky:

Pevná kartonová krabice
Používejte několikavrstvé kartonové krabice bez výrazných známek opotřebení. Mějte na mysli, že krabice se v autě mohou na sebe stohovat a ta Vaše musí unést váhu jiného balíku. Karton nesmí být označen jinými starými etiketami.
Vnitřní výplň
Vždy používejte vnitřní výplň kartonu, aby nedocházelo k posunům zboží uvnitř kartonu. Zboží se nikdy nesmí dotýkat přímo kartonu, ale musí být minimálně 5cm od kartonu. Použijte speciální materiály, jako je pěna, bublinková folie, vzduchové polštářky, ale i zmačkané noviny, igelity, atd.
Pevná lepicí páska
Jakmile máte zboží zabaleno. Všechny spojované hrany oblepte lepicí páskou. Pokud si nejste jisti pevností spojů, oblepte páskou také karton kolem dokola na středu kartonu nebo na více místech. Ideálním je také karton obalit strečovou folii, která zabrání otevření kartonu a celkově ho zpevní.

Jak zabalit paletu

Důkladné zabalení zboží na paletě je nejdůležitější úkon pro správné doručení přepravovaného zboží. Balte výhradně na typizované EUROpalety o rozměrech 120x80cm, případně na poloviční paletu o rozměrech 80x60cm.

Zásadní jsou 3 podmínky:

Spolehlivá paleta
Používejte neopotřebované a nepoškozené palety. Během přepravy se minimálně 4x s paletou manipuluje paletovými nebo vysokozdvižnými vozíky. Při manipulaci dochází k částečným nárazům zvedacích vidlic do palety.
Rozložení zboží na paletě
Těžší zboží umístěte do spodní části palety na střed. Těžiště by mělo být co nejníže a ideálně ve středu palety, aby nedošlo k převrácení palety při přepravě nebo manipulaci. Maximální výška palety jsou 2m. Zboží umístěte na paletu, tak aby nepřesahovalo kraj palety. Pokud zboží musí přesahovat, zajistěte přesah proti poškození, případně proti poškození druhé zásilky.
Upevnění zboží k paletě
Zboží připevněte k paletě „stretch“ folií nebo vázacími pásky. Kruhové předměty musí být dostatečně zajištěny proti posunu. Pokud máte možnost, využijte ohrádky na paletu, které zajistí pevné ohraničení zboží na paletě. Ohrádku shora zajistěte „stretch“ folii

Kontakt

Ing. Petr Carda

petr@go-balik.cz

Máte-li dotaz, použijte formulář nebo pošlete email.